Pierwsze zwierzęta

 

Pierwsze zwierzęta, które całkowicie uniezależniły się od środowiska wodnego. Cecha charakterystyczna to schowane pod ciałem kończyny, dzięki czemu brzuch już się nie ślizga po ziemi. Łuski i gruba skóra skutkują uniezależnieniem od wody. Jedyną wadą takiego stanu rzeczy jest konieczność zmiany zewnętrznej warstwy, ponieważ twardość i brak elastyczności uniemożliwiają rośnięcie razem ze zwierzęciem.

Bardzo łatwo zauważalne jest u węży. Środowisko wodne niezbędnego do rozwoju zostało zamknięte w szczelnej skorupie jaja. We wnętrzu zachodzi cały proces rozwoju młodego organizmu. Kolejni potomkowie dinozaurów. Podobnie jak ptaki, są stałocieplne, dzięki czemu mogą przeżyć w każdych warunkach. Gady i płazy są uzależnione od temperatury – wskazuje się to jako jedną z przyczyn upadku ery panowania wielkich dinozaurów. Niektóre ssaki wykształciły zdolność lotu ślizgowego – nietoperze czy niektóre wiewiórki. Inne opanowały wtórnie środowiska wodne, przy zachowaniu konieczności oddychania tlenem atmosferycznym.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.