Własne ścieżki

 

Jak wiadomo koty chadzają własnymi ścieżkami i są indywidualistami.Kot domowy to bardzo towarzyskie zwierzę. Potrafi ocierać się o nasze nogi lub nawet samemu wskakiwać na kolana, żeby je pogłaskać. Głaskanie kota bardzo uspokaja i jest nawet wskazane dla osób, które łatwo się denerwują i wpadają w złość. Kot domowy może dożyć podobnie jak pies do 20 lat co odpowiada wiekowi człowieka około 85 letniego. Zdarza się to jednak rzadko, a koty które żyją na wolności lub np. w piwnicach żyją znacznie krócej z powodu gorszych warunków żywieniowych niż ich domowi kuzyni.

O koty domowe powinno się dbać zapewniając im dobry pokarm i mleko, które koty bardzo lubią. Dzięki temu domowy kociak będzie zdrowy i będzie żył dłużej. Kot domowy, który nie ma za dużo ruchu, a natomiast za dużo jedzenia może nabawić się otyłości. Kto potrzebuje ruchu więc warto się z nim pobawić co sprawi i jemu i nam wielką frajdę. Koty przepadają gonić za ruchomymi przedmiotami gdzie mogą wykazać się instynktem łowieckim. Dobrą zabawką jest np. kawałek sznurka i na końcu zawiązane coś szeleszczącego i poruszającego się gdy sznurek zostanie pociągnięty. Kot będzie starał się to złapać łapkami. Jeśli pociągniemy sznurek w górę kot będzie nawet podskakiwał, żeby złapać „ofiarę”. Jeśli kot nie będzie chciał się bawić to będzie to naprawdę stary lub leniwy osobnik.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.