Chomik i rybki

Chomik potrafi przechowywać pokarm w kieszonkach wewnątrz policzków.Chomiki są krewnymi szczurów piżmowych i norników. Z zewnątrz nie mają wielu cech wspólnych ze swoimi bliskimi krewnymi. Są raczej podobne do myszy domowej lub leśnej. Chomiki są trzymana w domach dla zwykłej ludzkiej przyjemności obserwowania i zajmowania się zwierzęciem. Chomiki są trzymana w szklanych akwariach oczywiście niewypełnionych wodą tylko trocinami. Zapewnia to chomikowi ciepło i wygodę i izoluje od szklanej powierzchni na której źle by się czuł. Chomiki mają uzębienie bez korzenia co sprawia, że ich zęby stale rosną. Jest to uciążliwe dla zwierzęcia jeśli nie może zetrzeć swoich zębów. Żeby chomiki mogły ścierać swoje zęby powinniśmy podawać im jakiś twardy pokarm np. marchewkę lub gałązki drzew. Chomiki jedzą prawie wszystko oprócz oczywiście mięsa. Możemy im podawać surowe warzywa i owoce jak jabłko czy gruszka. Należy unikać podawania cytrusów, sałaty, słodyczy i słonych rzeczy. Chomik zje bardzo chętnie kukurydzę słonecznik lub nasiona dyni. Chomik nawet w akwarium powinien się trochę poruszać lub można dać mu trochę pobiegać w innym bezpiecznym miejscu, bo na spacer nie da rady z nim wychodzić.

Rybki to świetna ozdoba w pomieszczeniu lub pokoju dziecka.Akwarium z rybkami to świetna sprawa. Jeśli włoży się w to trochę pracy i niestety trochę grosza może dać to piękny efekt. Można zainwestować w duże akwarium, co niestety kosztuje, a do tego rybki, napowietrzanie wody, filtry, ozdobne skałki i rośliny. Jednak w późniejszym czasie takie akwarium nam się odwdzięczy pięknymi widokami. Nie trzeba będzie poświęcać dużo uwagi rybkom. Wystarczy wsypać im pokarm i co jakiś czas wymienić wodę. Wymiana wody w akwarium może być uciążliwa, jeśli mamy duże akwarium, ale naszczę sie nie trzeba tego robić co tydzień lub częściej jak np. w przypadku wymiany trocin u naszego chomika. W sklepach zoologicznych roi się od różnego typu rybek w różnych cena i wielkościach osobników. Nawet nie musimy znać ich nazwy. Wystarczy udać się raz na porządne zakupy, aby wszystko skompletować. W sklepie zoologicznym dostaniemy wszystko od akwarium do pokarmu dla rybek i innych nawet zupełnie niepotrzebnych ozdób. Warto zapytać się sprzedawcę jakie rybki możemy razem trzymać w akwarium, żeby nie okazało się że rybki które kupiliśmy nie za bardzo za sobą przepadają.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.