Nietypowy tygrys

Naukowcy zakładali, że torbacze są w pewnym sensie gorsze. Zwierzę takie uważano za słabsze, mniej sprawne, gorzej przystosowane do życia, zwłaszcza wtedy, gdy do ich środowiska wtargnęły gatunki europejskie, nie mówiąc już o samych Europejczykach. W epoce dinozaurów torbacze rozwijały się z dala od pozostałych ssaków.

Wykształciły niezwykły sposób wychowywania swoich młodych, które nie rozwijały się całkowicie w macicy: płód opuszczał ciało matki i kontynuował rozwój w jej kieszeni. Początkowo naukowcy uznali torbacze, do których należał tygrys tasmański za prymitywne i gorsze. Dopiero teraz, gdy zwierzęta te wyginęły, rozpoczęto ich prawidłowe badania z wykorzystaniem nadzwyczajnych materiałów. Tygrys tasmański wyginał tak niedawno temu, że został nawet sfilmowany. Dla ekspertów od tygrysów tasmańskich film ten jest dowodem na to, że to wcale nie było gorsze, lecz niezwykle. Tygrysy te chodziły na czterech łapach, jak psy, ale w zupełnie inny sposób. Zwierzęta te sprawiały wrażenie nieco niezgrabnych, zwłaszcza, że chód psa jest bardziej sztywny.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.