Tygrys tasmański

Tasmania leży 200 km na południe od wybrzeża Australii. Ta dzika wyspa wielkości Irlandii słynie ze swego najwspanialszego drapieżnika. Było to przedziwne zwierzę; miało ciało wilka, a jego główną bronią były potężne szczęki. Współczesną nazwę brytyjską „tygrys tasmański”, zawdzięcza pasom na zadzie. Najbardziej zadziwiającym faktem jest ten, że nie był to wcale tygrys. Był bardziej zbliżony do kangura, niż do psa, przypominał wilka z kieszenią.

Połączenie to sprawiło, że stal się jedną z najbardziej znienawidzonych i błędnie postrzeganych istot w historii. Jak na ironię, pomimo, że tygrys tasmański niedawno wyginał, obecnie jest wysławiany na całej wyspie. Cóż za odejście od ignorancji naukowców w czasach, gdy zwierzę to można było ocalić. Ludzie, a zwłaszcza naukowcy bardzo zawiedli tygrysa tasmańskiego, ponieważ dysponowali wiedzą, która mogła ocalić tan gatunek, ale uznali, że jego los jest przesądzony. Zwierzę wyginęło całkowicie, ponieważ ludzie zupełnie go nie rozumieli. Było dla nich nowe i inne, było torbaczem. Takie zapatrywanie się na sprawę rzeczywiście zakrawa wyłącznie na bezmyślność i ignorancję.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.