Ciekawa nazwa ?????

 

Skoczogonki są powszechnie uważane za najstarszą grupę owadów a najstarsze skamieniałości pochodzą z okresu około czterystu milionów lat temu. Należą do grupy najczęściej występujących stawonogów jakie można spotkać w leśnej glebie. W glebach lasów szpilkowych występuje około trzydziestu gatunków skoczogonków natomiast w lasach liściastych i mieszanych od trzydziestu do pięciuset. Należą one do zwierząt gleb kwaśnych a większość znajduje się w ściółce leśnej.

Dzięki nim przetwarzana jest materia organiczna ściółki. Odżywiają się strzępkami grzybów, odchodami zwierząt, martwymi korzeniami, bakteriami, glonami, pyłkami roślin. Skoczogonki swą nazwę wzięły z tego że mogą wykonywać skoki na duże odległości przy pomocy specjalnych narządów zwanych widełkami skokowymi. Narząd tego typu nie występuje nigdzie pośród zwierząt. W ściółce leśnej najczęściej żyją większe odmiany skoczogonków które mogą mieć wielkość około siedmiu milimetrów. Oprócz skoczogonków mamy również pierwogonki które żyją w ściółce leśnej, pod korą starych drzew i w glebie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.