Pajęczaki

 

Bardzo małe drapieżniki Pajęczaki należą do drapieżników i można je spotkać w bardzo różnych częściach lasu. Ciało pajęczaka składa się z głowotułowia z sześcioma parami odnóży i odwłoka. Niektóre z pajęczaków mają gruczoły jadowe lub gruczoły przędne. Pajęczaki o długości od pięciu do dziesięciu milimetrów to kosarze. Są łatwe do rozpoznania gdyż ich odwłok jest szeroki i całą średnicą przylega do głowotułowia.

Kosarze mają bardzo długie nogi które mogą mieć szesnaście centymetrów a w razie niebezpieczeństwa mogą je odrzucić by po jakimś czasie znów odrosły. Najbardziej pospolity jest kosarz pospolity którego ciało ma od sześciu do dziewięciu milimetrów długości. Zaleszczotki to pajęczaki które mają od jednego do ośmiu milimetrów długości a swym wyglądem przypominają skorpiony. Najczęściej można je spotkać w glebie, w ściółce, pod korą drzew. Roztocza występują praktycznie wszędzie i mogą mieć od paru milimetrów do nawet trzydziestu. Roztocza mogą być roznosicielami wielu wirusów, bakterii lub nicieni. Roztocza które żerują w glebie, w ściółce leśnej oraz w mchu, porostach należą do nie pasożytniczych gdyż odżywiają się martwą substancją organiczną lub grzybami.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.