Papuga

Papuga to piękny ptak, który bardzo dobrze nadaje się do hodowania w domu.Mówiąc papuga mamy czasem na myśli jeden gatunek ptaków np. popularną i kolorową papugę ara. Jednak do rodziny papugowanych należy wiele gatunków często mocno się do siebie różniących i na wszystkie te ptaki możemy powiedzieć papugi. Bardzo popularnym hodowlanie gatunkiem jest papużka falista. Jest to niewielki ptak i śmiało można je hodować w parkach. Wystarczy im średnia klatka i kilka gałęzi w środku żeby poczuły się jak u siebie.

Można śmiało wypuścić je z klatki na rozprostowanie skrzydeł, ale należy zamknąć uprzednio okno. Żeby hodować papugę nie trzeba się specjalnie wysilać. Znalezienie papugi w dzisiejszych czasach też nie jest trudne. W Internecie znajdziemy mnóstwo hodowców papug od których możemy odkupić jakiegoś osobnika z gatunku, który nam się spodobał. Następnie kupujemy klatkę i umieszczamy w niej pojemniczki lub kubeczki na pokarm oraz jeśli w klatce nie ma poprzeczki dla ptaków jakiś grubszy patyk, czy kawałek gałęzi, żeby ptaszek mógł sobie na nim siedzieć. Pokarmem dla papug są rozmaite ziarna, ale nie wolno na tym poprzestać. Papugi na wolności jedzą wiele zieleniny np. liście drzew, czy małe gałązki. Papudze można podać też orzechy byle nie solone. Rozmaitość kształtów i kolorów może zachęcić ptaka do jedzenia.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.