Chrząszcze ryjkowcowate

Inne odmiany chrząszczy Chrząszcze ryjkowcowate należą do niedużych, roślinożernych zwierząt. Nazwa ich się bieże stąd że dorosłe chrząszcze mają przednią część głowy wyciągniętą w kształt ryjka. Na głowie mają czułki które są zgięte.

Chrząszcze ryjkowcowate słabo latają ale za to mogą uszkodzić mnóstwo drzew. Naliściak drzewiarz uszkadza liście drzew tworząc w nich dziurki, wygryzając brzegi liści. Inne chrząszcze zwane tutkarzem uszkadzają liście brzóz, wierzb, topoli i osiki. Są one szczególnie dobrze widoczne na wiosnę kiedy to można zobaczyć liście tych drzew zwinięte w tutkę. Taka tutkę tworzy samica tego chrząszcza.

Tutka jest miejscem na złożenie jaj. Szeliniak sosnowiec uwielbia korę młodych sosen szczególnie tych które rosną na nasłonecznionych polanach. Do chrząszczy należą również korniki które wgryzają się pod korę drzew osłabiając je a niekiedy doprowadzając do ich obumarcia. Najczęściej słyszy się o korniku drukarzu który żeruje najczęściej na świerkach. Do bardzo ruchliwych chrząszczy zaliczamy tycza cieślę, zmorsznika czerwonego i kłopota czarnego.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.