Kot

 

Podobno chodzą zawsze własnymi drogami. Ale czy są przez to mniej wierne swojemu właścicielowi? Kociaki są niezwykle słodkie. Choć po urodzeniu są zupełnie ślepe i nie były by w stanie przeżyć bez matki. Najpopularniejsze wciąż są zwyczajne dachowce – może dlatego, że są najbardziej urocze. Taki kociak potrafi co rano obudzić Cię miłosnym „uściskiem”. Będzie mruczał rozkosznie gdy tylko podrapiesz go po brzuszku. Uważa się również, iż kot potrafi odkryć chorobę.

Zwyczajnie kładzie się w miejscu, które rzekomo choruje. Był na przykład kocur, który wykrył u swojej Pani raka piersi. Kobieta zdziwiła się, że kociak kładzie się na jej lewej piersi podczas gdy nigdy wcześniej tego nie robił. Wyczytała gdzieś, że kociak mógł wystawić w ten sposób diagnozę. Udała się więc do lekarza, który powiedział :”Rak piersi”. Na szczęście było jeszcze na tyle wcześnie, iż udało się go zwalczyć medykamentami. Kobieta do dziś jest wdzięczna swojemu kociakowi, bo zachowała dzięki niemu obie piersi. Są też koty, które zabiera się na wystawy. To na przykład perskie piękności z bujną „czupryną”. Właściciele dbają o nie często lepiej niż o siebie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia.