Kot

 

Podobno chodzą zawsze własnymi drogami. Ale czy są przez to mniej wierne swojemu właścicielowi? Kociaki są niezwykle słodkie. Choć po urodzeniu są zupełnie ślepe i nie były by w stanie przeżyć bez matki. Najpopularniejsze wciąż są zwyczajne dachowce – może dlatego, że są najbardziej urocze. Taki kociak potrafi co rano obudzić Cię miłosnym „uściskiem”. Będzie mruczał rozkosznie gdy tylko podrapiesz go po brzuszku. Uważa się również, iż kot potrafi odkryć chorobę.

Zwyczajnie kładzie się w miejscu, które rzekomo choruje. Był na przykład kocur, który wykrył u swojej Pani raka piersi. Kobieta zdziwiła się, że kociak kładzie się na jej lewej piersi podczas gdy nigdy wcześniej tego nie robił. Wyczytała gdzieś, że kociak mógł wystawić w ten sposób diagnozę. Udała się więc do lekarza, który powiedział :”Rak piersi”. Na szczęście było jeszcze na tyle wcześnie, iż udało się go zwalczyć medykamentami. Kobieta do dziś jest wdzięczna swojemu kociakowi, bo zachowała dzięki niemu obie piersi. Są też koty, które zabiera się na wystawy. To na przykład perskie piękności z bujną „czupryną”. Właściciele dbają o nie często lepiej niż o siebie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.