Najczęściej w lesie spotkamy różne ptaki.

Różne zwierzęta które można spotkać w glebie W glebie można spotkać różnorodne zwierzęta takie jak na przykład płazińce, nicienie, pierścienice i skorupiaki. W glebie, mchu, ściółce leśnej można spotkać wirki. Są to wielokomórkowe zwierzęta które są w zasadzie organizmami wodnymi i dlatego nie lubią suszy, są bardzo wrażliwe na brak wody, tlenu.

Najczęściej w lesie spotyka się wirka glebowego dla którego najlepszymi miejscami ukrycia są mchy, kamenie oraz liście. Nicienie można spotkać praktycznie wszędzie i na jednym metrze kwadratowym leśnej gleby na głębokości do dziesięciu centymetrów może ich żyć da pięciu do dziesięciu milionów sztuk. Nicienie odżywiają się wieloma rodzajami pokarmu w zależności od tego gdzie pasożytują. Mogą one żyć w tkankach zwierząt lub roślin, mogą odżywiać się szczątkami organicznymi, bakteriami, grzybami. Pierścienice są bardzo wytrzymałe na brak tlenu i zanieczyszczenie środowiska. Do najbardziej znanych pierścienic należą dżdżownice. Najliczniejszą grupą zwierząt są stawonogi a ich przedstawicielem może być na przykład stonoga.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.