Zwierzęta w lesie

 

Kilka słów na temat zwierząt w lesie Zwierzęta w lesie żyją praktycznie wszędzie, we wszystkich jego partiach od tych najwyższych czyli koron drzew do najniższych czyli ściółki i gleby. Drobne organizmy można obserwować w glebie, mchu, na korze i pod korą drzew, na liściach i wielu innych miejscach. Trzeba tylko dokładnie się porozglądać i można zobaczyć wiele ciekawych zwierząt.

Jeśli chcemy pooglądać na przykład owady to wystarczy w czerwcu lub lipcu wybrać się do lasu i popatrzeć na pnie drzew szczególnie tych spróchniałych. Wystarczy odchylić korę na takim drzewie i już widzimy na przykład wije lub ślimaki. Jeśli interesują nas duże zwierzęta to na nie najczęściej natknąć się można w trakcie wędrówki po lesie. Najłatwiej można spotkać różne dowody ich obecności w postaci odcisków racic, łap albo szponów, można zobaczyć resztki ich pokarmu, połamane gałęzie drzew oraz krzewów. Oprócz tropów zwierząt przy odrobinie szczęścia można spotkać na przykład sarnę, jelenia, sowę, wilka lub wiewiórkę.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia.