Zwierzęta egzotyczne

Zwierzęta egzotyczne jak np. węże trzyma się w specjalnym terrarium. Naszymi domowymi pupilkami mogą być nie tylko koty i psy. Co niektórzy bardziej odważni postanawiają sprawić sobie niekonwencjonalnego domowego towarzysza. Takim towarzyszem może być wąż. Węże są drapieżnikami i potrzebują żywego pokarmu jak np. żywe myszki.

Oczywiście niektóre gatunki są mniejsze inne większe i to wpływa na pokarm jaki jedzą. Węże nie mają zębów przynajmniej oprócz tych jadowych (w niektórych wypadkach) i muszą połykać ofiarę w całości. Innymi niekonwencjonalnymi zwierzętami, które można trzymać w domu są pająki jak np. ptaszniki i tarantule. Niektórzy w tych wielkich i przez większość uznawanych za okropne zwierzęta widzą coś niesamowitego. Hodowanie takich zwierząt to wielka odpowiedzialność i zagrożenie. Należy uważać, żeby wąż czy pająk nie wydostał się z terrarium, bo może się to skończyć nawet tragedią. Należy też zachować ostrożność przy podawaniu pokarmu takim zwierzętom szczególnie jadowitym i chronić dłonie najlepiej zakładając gumowe rękawiczki. Takie zwierzęta to nie są zabawki i decydując się na ich hodowanie bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za opiekę na nimi.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.