Zwierzęca rodzina

Po tygodniach, miesiącach, a w niektórych przypadkach nawet latach przygotowań, na świat wreszcie przychodzą młode zwierzęta. Podczas pierwszych tygodni ich życia, obowiązki rodziców sprowadzają się w zasadzie do dwóch podstawowych czynności: dbania, by dzieci były bezpieczne i dostarczania im niezbędnej do życia ilości pożywienia. W większości przypadków, opieka nad nowonarodzonym zwierzęciem, w całości przypada matce.

Wśród ssaków, matki karmią swoje młode własnym mlekiem. Ssaki często wylizują swoje młode zaraz po narodzinach, dzięki czemu mogą je później rozpoznać po ich zapachu. Wśród ptaków, samiec często pomaga samicy w karmieniu i opiece nad młodymi. Tylko w przypadku kilka gatunków zwierząt, np. konika morskiego, ojcowie są kilku gatunków zwierząt, np. konika morskiego, ojcowie są całkowicie odpowiedzialni za młode. Rodzice zwierząt są podobni do ludzi. Dbają o swoje młode i nie pozwalają ich krzywdzić. Dbają by młode były zdrowe, bezpieczne i nakarmione. Niektóre z nich zasługują na specjalny podziw.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.