Rybki

 

Mówi się, że dzieci i ryby głosu nie mają. Czyżby ludzie uważali, że to zwierzątka o małym rozumku? Możesz mieć pewność, że i rybki można nieźle wyszkolić. Otóż jeżeli co rano – przed karmieniem – zapalisz im światło, już niedługo zauważysz, że gdy tylko będziesz to robił wszystkie zbiorą się na górze akwarium oczekując na posiłek. Możesz też stanąć przy akwarium i przyjrzeć się rybce, która najprędzej podpłynie.

Z pewnością będzie pływała za Tobą tak długo, jak długo będziesz stawał raz z jednej, raz z drugiej strony akwarium. Do rybek naprawdę można się przyzwyczaić. Dlatego strasznym ciosem jest dla nas to, że odkrywamy pewnego dnia naszą rybkę pływającą brzuszkiem do góry. Warto więc dbać o to, by do akwarium nie przedostawały się bakterie. Ale ważny jest też dobór rybek. Najczęściej bowiem bojownik nie będzie żył w zgodzie z gupikami. Do gupików jednak można bezkarnie przyłączyć molinezje, mieczyki, neonki, glonojada – który zajmie się dodatkowo czyszczeniem akwarium, i na przykład kiryska. Najlepiej jednak zapytać o to sprzedawcę w sklepie zoologicznym. On doradzi w stu procentach.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.