Pies

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Jakie cechy tego czworonoga są najbardziej istotne? Uwielbiamy psy. Są one wciąż najbardziej popularnym zwierzątkiem domowym. Jednakże zanim zakupimy sobie jednego powinniśmy zastanowić się nad pewnymi rzeczami. Otóż nie wszystkie psy będą szczęśliwe w bloku. Owszem – taki jamniczek pobiega sobie nawet na pięćdziesięciu metrach kwadratowych. Jednakże labrador będzie miał już tego miejsca za mało.

Chyba, że mam ogród, w którym mógłby się wybiegać. Poza tym są psy, które nie reagują dobrze dla dzieci. Aby zakupić takiego psa trzeba przejść odpowiednie szkolenie oraz zdobyć zgodę na posiadanie zwierzaka. Dodatkowo musimy się zastanowić, czy oby na pewno nasze dziecko nie ma uczulenia na sierść. Dla takich Szkrabów polecić można Yorka. Nie ma on tradycyjnej sierści, a włosy. Poza tym jest malutki i nie sprawia problemów z transportem. Nie koniecznie musimy jednak myśleć wyłącznie o piesku rasowym. Zwyczajny kundelek będzie równie pocieszny, a być może i bardziej wierny niż rasowiec. Może więc warto wybrać się do schroniska? Tam czeka na dom tysiące słodkich mordek.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.