Margaj

Margaj ma brunatne futro z podłużnymi, ciemnymi plamami układającymi się wzdłuż tułowia. Zamieszkuje Amerykę Środkową i Amerykę Południową. Jego środowiskiem są gęste, tropikalne lasy deszczowe, pełne starych drzew i poplątanych lian. Jest najlepszym wspinaczem i akrobatą wśród kotów. Pierwsi badacze, obserwując margaja w naturalnym środowisku, nie mogli uwierzyć, że zwierzę, które widzieli zwisające głową w dół po spirali wokół pnia, nie jest nakrapiana wiewiórką, tylko drapieżnikiem z rodziny kotów. Palce margaja mogą bardzo dobrze się zginać, co umożliwia mu chwytanie gałęzi.

U drapieżników jest to bardzo rzadka cecha. Innym przystosowaniem do nadrzewnego trybu życia są szeroko rozstawione łapy i bardzo dobrze rozwinięte obojczyki. To właśnie obojczyki umożliwiają poruszanie kończynami na boki. Margaj potrafi zwisać z gałęzi, uczepiony jej jedynie tylnimi łapami, i w tej pozycji czatować na ofiarę. Umiejętność ta przydaje mu się także podczas schodzenia z drzewa.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.