Małe afrykańskie koty

Jednym z najbardziej interesujących zwierząt zamieszkujących Afrykę jest bez wątpienia serwal. Możemy go spotkać niemal na całym obszarze tego ogromnego kontynentu. Zamieszkuje sawanny, stepy i tereny porośnięte roślinnością krzaczastą. Z daleka jego cętkowane futro wtapia się w otoczenie i zwierzę jest prawie niewidoczne, gdy skrada się w trawie lub w roślinności porastającej brzegi rzek. Smukły tułów jest osadzony na bardzo wysokich nogach.

Umożliwiają mu one poruszanie się skokami po bardzo wysokiej trawie. Charakterystyczne łapy, niezwykle duże uszy i bardzo krótki ogon, różnią go od innych kotów. Długie uszy potrzebne są wersalowi do precyzyjnego lokalizowania ofiary w gęstej trawie lub w zaroślach. Gdy ustli miejsce, gdzie ona przebywa, skacze i spada na nią z wysoka. Serwal bardzo dobrze i chętnie pływa, dlatego bardzo często można go spotkać nad brzegami rzek. Nigdy nie odchodzi daleko od wody. W dzień, kiedy jest gorąco, śpi ukryty w gęstej roślinności, a nocą wyrusza na łowy.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.