Małe afrykańskie koty

Jednym z najbardziej interesujących zwierząt zamieszkujących Afrykę jest bez wątpienia serwal. Możemy go spotkać niemal na całym obszarze tego ogromnego kontynentu. Zamieszkuje sawanny, stepy i tereny porośnięte roślinnością krzaczastą. Z daleka jego cętkowane futro wtapia się w otoczenie i zwierzę jest prawie niewidoczne, gdy skrada się w trawie lub w roślinności porastającej brzegi rzek. Smukły tułów jest osadzony na bardzo wysokich nogach.

Umożliwiają mu one poruszanie się skokami po bardzo wysokiej trawie. Charakterystyczne łapy, niezwykle duże uszy i bardzo krótki ogon, różnią go od innych kotów. Długie uszy potrzebne są wersalowi do precyzyjnego lokalizowania ofiary w gęstej trawie lub w zaroślach. Gdy ustli miejsce, gdzie ona przebywa, skacze i spada na nią z wysoka. Serwal bardzo dobrze i chętnie pływa, dlatego bardzo często można go spotkać nad brzegami rzek. Nigdy nie odchodzi daleko od wody. W dzień, kiedy jest gorąco, śpi ukryty w gęstej roślinności, a nocą wyrusza na łowy.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia.