Kaczki

Rodzaje kaczek Najliczniejszym rodzajem kaczek właściwych jest rodzaj Anas, a jego przedstawiciele są typowymi kaczkami właściwymi, czyli pływającymi. Występują one na całym świecie i, chociaż trudno o jakieś uogólnienia w tak licznej grupie, większość z nich zasiedla słodkowodne rozlewiska i jest bardzo towarzyska. Szybko i zwinnie latają, kilka gatunków porusza się po lądzie tak samo sprawnie, jak w wodzie.

Są głównie roślinożerne. Najliczniejszym gatunkiem kaczki właściwej z rodzaju Anas jest wszystkim dobrze znana kaczka krzyżówka. Spotkać ją można w Ameryce Północnej, Afryce, Europie i Azji. Do tego samego rodzaju kaczek właściwych należą o wiele rzadsze, ale równie efektownie wyglądające, rożeńce, płaskonosy i świstuny. Oprócz nich na terenie Polski możemy spotkać dwa inne gatunki: maleńkie cyranki i cyraneczki. Kaczki to zwierzęta, które są znane dość powszechnie. Często bywają bohaterami bajek oraz baśni (np. Kaczor Donald, Kaczor Duffy, Brzydkie Kaczątko). Kaczki są powszechne, a nawet w niektórych kręgach dość kultowe.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.