Jak ptaki te radzą sobie na lądzie

Do licznej grupy kazarek, oharów i magelanek należą gatunki, które równie dobrze radzą sobie w wodzie, jak i na lądzie. W przeciwieństwie do większości gatunków kaczek, które mają nogi osadzone daleko na końcu tułowia i z tego powodu dobrze pływają, ale słabo chodzą, kazarki swobodnie stoją i chodzą. Dzięki temu mogą żerować na lądzie i błotach, z których zeszła woda. Wyjątkiem w tej grupie są niektóre gatunki żyjące w bystrych potokach Andów. Grupa, do której należą głowienki, obejmuje trzy rodzaje kaczek grążyc, z których jeden jest-uważany za rodzaj pośredni pomiędzy grążycami a kaczkami właściwymi.

Jednym z gatunków jest kaczka różowa, która była kiedyś rodzimym ga unkiem w północno-wschodnich Indiach, Nepalu i północnej Birmie, a obecnie jest uważana za gatunek całkowicie wymarły. Wiele gatunków kaczek zwanych kaczkami morskimi – wśród nich lodówki, uhle, markaczki, edredony, birginiaki – także można spotkać, szczególnie w okresie lęgowym, nad jeziorami i rzekami. Trzy gatunki edredonów to kaczki nurkujące, występujące u wybrzeży mórz północnych i arktycznych. Kaczki z grupy sterniczek są słodkowodnymi kaczkami nurkującymi. Są one znane szczególnie z powodu swoich zachowań godowych, kiedy to stawiają w górę swe krótkie, sztywne sterówki.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia. Hodujemy wiele odmian zwierząt. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bydło, owce, konie, trzodę chlewną, oraz drobniejsze zwierzaki takie jak wszelkiego rodzaju drób, króliki i inne małe gryzonie. Nie wszystkie z tych zwierząt hodujemy w celach pokarmowych, niektóre przeznaczone są na ubrania. Najwięksi projektanci świata używają skór zwierząt hodowlanych (szynszyli, norek, królików i innych) do uszycia pięknych futer czy dodatków takich jak buty, torebki i rękawiczki. Hodujemy także konie. To piękne i mądre zwierzęta. Wykorzystujemy je do jazdy a nawet służą pomocą chorym dzieciom, w powrocie do zdrowia. Zazwyczaj lekarze stosują terapię ze zwierzętami u dzieci z porażeniem mózgowym. Ponieważ zwierzęta instynktownie wyczuwają nasze zachowania i nastroje pomagają dzieciom uczyć się miłości i otwierać na nieznane. Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka – tak głosi znana maksyma. Jest w tym dużo prawdy. Nabywamy odpowiedniego zwierzaka, przelewamy na niego swoje uczucia, dbamy o niego jak o własne dziecko. To wszystko świadczy, że traktujemy nasze pupile najlepiej jak możemy, a one odwdzięczają się nam tym samym. Potwierdzają to przypadki, kiedy to zwierzęta ratują ludziom życie, choć są i takie, które zabijają ludzi. Nie wiadomo kto jest w tedy winien, czy ludzie, którzy szkolą zwierzęta na zabójców czy też ich własny instynkt samozachowawczy. Sklep zoologiczny to miejsce, w którym możemy nabyć zwierzaczka naszym milusińskim. Zazwyczaj to dzieci kochają psy czy koty lub inne zwierzaki, miłością bezgraniczną. Chcą mieć się do kogo przytulić i pogłaskać puchate futerko.