Historia człowieka

Są dowody, że obydwa gatunki współistniały ze sobą, jednak wraz z przyjściem epoki ocieplenia i braku pożywienia, neandertalczyk nie był w stanie przystosować się do nowych warunków środowiska.

Ciekawe jest też to, iż potomstwo człowieka jest wychowywane najdłużej. Przez bardzo długi czas przebywa razem z rodzicami, ucząc się życia i wykorzystywania swoich umiejętności. W żadnym przypadku wśród zwierząt nie ma takiej sytuacji. Zdolności człowieka rozumnego umożliwiły mu ekspansję na wszystkie rejony kuli ziemskiej. Podporządkował sobie inne gatunki zwierząt i roślin. Najważniejsze, że posiadł umiejętność zmieniania środowiska . Przykładem jest rewolucja neolityczna. Sytuacja dominacji człowieka trwa do dzisiaj.

Jak się przedstawia historia zwierząt Najliczniejsza grupa zwierząt na Ziemi. Występują we wszystkich środowiskach, bez względu na zasolenie, kwasowość, temperaturę czy obecność metali ciężkich. Są też pierwszymi istotami, jakie pojawiły się na Ziemi. Następna grupa to ryby. Mają jedynie kręgosłup i szkielet płetw.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Zwierzaki
    Większość osób kocha zwierzęta lub przynajmniej je toleruje. Zwierzęta są nam potrzebne do życia. Kochamy je a one odwzajemniają nasze uczucia lub zabijamy je dla pokarmu. Wieki temu nauczyliśmy się polować i zabijać dziką zwierzynę, żeby mieć coś do jedzenia. Potem nauczyliśmy się udomawiać zwierzęta, aż doszliśmy do wniosku, że możemy je sami hodować i czerpać wszelkie korzyści z ich istnienia.